DISTANCINIS STIPRINTUVO VALDYMAS ::: 2018 :::

⌂⌂⌂

4330 stiprintuvui buvo sukonstruotas visai miniatiūrinis valdymo blokas, viename mazge su stiprintuvo įėjimo lizdais, taip kiek įmanoma sumažinant pašalinių trikdžių įtaką. Blokelio gabaritai 100x60mm. Jame atsisakyta visokių motorizuotų potenciometrų, bene pačios nepatikimiausios stiprintuvų dalies. Panaudota šiuolaikinė garso reguliavimo mikroschema DS1802. Iš principo ši mikroschema yra miniatiūrinių varželių rinkinys, panašiai kaip ankstesnėse aukštos klasės konstrukcijose, norint atsikratyti potenciometrų šliaužiklio traškesio jam kiek pasidėvėjus, buvo naudojamas daugiapoliaris dvigubas perjungiklis su varžų rinkiniu. Pačios mikroschemos parametrai labai aukšti, iškraipymai neviršija 0,002%. Charakteristika logaritminė, 64 padėtys.

stipr

Kadangi pati garso reguliavimo schema yra labai silpnasrovė, jos išėjimo varža yra didelė. Modulio išėjimo varžos sumažinimui po mikroschemos DS1802 stovi Maxim operacinis stiprintuvas MAX4167 įjungtas signalo kartotuvu.

Valdymo schema užmaitinta iš dviejų atskirų šaltinių. Vienas jų, miniatiūrinis budintis impulsinis 230/5V skaitmeninei daliai (X1), kitas paprastas, ne impulsinis 12V iš pagrindinio maitinimo transformatoriaus atskiros apvijos (X5). Tokiu būdu impulsinio maitinimo galimi trikdžiai jokiu būdu nepatenka į analoginę stiprintuvo dalį.Taigi budinčiame režime užmaitintas tik PIC su jo labai silpna naudojama srove. Įjungus stiprintuvą pulteliu arba mygtuku signalas iš PIC patenka į maitinimo paleidimo schemos optroną OK1 ir stiprintuvas įsijungia. Įėjimų komutacijai panaudotos mažasignalinės reliukės paauksuotais kontaktais.

PCB esanti ilga jungtis skirta kanalų mygtukams (BT1-BT4), įjungimo mygtukui (ON) ir indikaciniams LED (CH1-CH4), rodantiems įjungtą kanalą. Mygtukai sujungia su GND, LED irgi su GND per bendrą 2k varžą. Jungties išdėstymas PCB sutampa su principinėje schemoje parodytu išdėstymu. Kaip sujungti schemoje parodyti plokšti laidai sunkoka susigaudyti, bet žiūrint Eagle formate ir paspaudus ant laido [NAME] viskas matosi kur kas pajungta. Prie 3-jų kontaktų jungties sujungtos su PIC RB0/INT įėjimu (6) pajungtas infraraudonų spindulių imtuvas TSOP1736. Ant PCB yra prilituoti 3 LED indikacijai, kad būtų matoma kaip kas veikia. Indikuojamas įjungimas (LED1) ir garso stiprumo pokyčiai, UP (L-U) ir DOWN (L-D). Pati modulio schema yra čia Eagle formatu, PDF, taip pat ir BRD.

pcb

Distancinis pultelis vykdo šias funkcijas: įjungia - išjungia (ON-OFF) stiprintuvą, perjungia 4 įėjimus ir reguliuoja garso stiprumą (VOL.UP, VOL.DOWN). Pultelį galima panaudoti praktiškai bet kokį, jis yra pririšamas perprogramuojant klavišus. Kaip tai daroma, aprašyta čia. PIC HEX failiukas guli čia. PIC programavimui SO korpuse galima panaudoti štai tokį adapterį.

Visi papildomi valdymo (mygtukai) ir indikacijos elementai (LED) sujungti su stiprintuvo priekiu plokščiais kabeliukais ir atitinkamomis jungtimis. Tokia konstrukcija leidžia pagaminti visai nedidelių gabaritų aparatuką, o panaudojus standartinį 43 cm pločio korpusą lieka daug vietos, jei sumanytume kuo nors papildyti.