J

Gyvename laikais,

kai nedaug kas teprisimena senos lempinės aparatūros natūralų skambesį. Nebestovi kambario kampe didelė radioaparato dėžė, blizganti brangia poliruota mediena ir merkianti mums žalią indikatoriaus akį. Jos vietą užėmė krūva plastmasinių ir metalinių dėželių, šaltai blyksinčių chromuotomis detalėmis. Pasikeitė ir pati muzika, ir supratimas apie ją. Labai mažai gaminama aparatūros, kuri galėtų normaliai atkurti akustiniais instrumentais atliekamą muziką.

Paskutiniais dešimtmečiais

iš audio aparatūros aprašymų dingo beveik visi svarbūs technikiniai duomenys. Gamintojai nesivargina pateikti duomenų, parodančių jų gaminio tikrąją kokybę, viską suvesdami į aparatūros galingumą, kaip lengviausiai suvokiamą pirkėjui parametrą. Tuo tarpu vatų skaičius yra visiškai antraeilis dalykas, tačiau gamintojui lengviausiai pasiekiamas. Gamintojui žymiai paprasčiau prikaišioti į savo gaminį visokių blizgančių detalių, paauksuotų rankenėlių ir, pavadinus gaminį High End, išmesti jį į rinką. O tikrai svarbius parametrus geriau pamiršti, nes norint juos pasiekti, reikia įdėti žymiai daugiau darbo, nei papuošti gaminį blizgučiais.

Šis puslapis

skirtas audiomėgėjams, besidomintiems lempine aparatūra bei norintiems patiems pasigaminti kokį lempinį aparatą. Visame pasaulyje atsiranda žmonių, renkančių ir restauruojančių senovinę aparatūrą. Didėja skaičius auksarankių, montuojančių kitokią nei parduotuvėse garso įrangą. Ir jūs, jei turite nekreivas rankas ir daug kantrybės, galite pasigaminti aparatą, savo parametrais artimą garsių firmų kosminės kainos aparatūrai. Sėkmės!

Julius Ustinavičius 2001

Laikai keičiasi,

o mes jame. Atsiranda naujos technologijos, nauji konstruktyviniai elementai. Todėl šiuo metu turime situaciją, kai tranzistoriniai stiprintuvai REALIAI susilygino su lempinių aparatų skambesiu. Atsirado naujos kartos lauko tranzistoriai, savo parametrais labai artimi vakuuminėms lempoms, o kai kuriais parametrais netgi jas lenkiantys. Todėl šiame lempinės aparatūros puslapyje atsirado keletas konstrukcijų, leidžiančių įsitikinti puikiu tokių aparatų skambesiu. Sėkmės dar sykį!

Julius Ustinavičius 2010

v d t k