4330 STIPRINTUVO VERSIJA V3 ::: 2022 ::: ⌂⌂⌂

Ne kartą surinktas ir įvairiomis versijomis tobulintas stiprintuvas. Ankstesnės versijos buvo konstruotos atskirais mazgais ant nedidelių 100x100 mm plokščių, kadangi tokių gamyba Kinijoje atsieina pigiausiai. Bet tai turi savų trūkumų, tarp plokščių tenka vedžioti nemažai laidų kas mažina sujungimų patikimumą ir yra šansų padaryti klaidų renkant. Ši versija surinkta vienoje 200x147 mm plokštėje, kardinaliai sumažinant sujungimų skaičių. Joje telpa abu stiprinimo kanalai, kolonėlių apsauga ir distancinis stiprintuvo valdymas. Telieka įlituojamomis kaladėlėmis pajungti priekinės panelės elementus, maitinimą ir motorizuotą ALPS potenciometrą.

SCHEMA

schema

Stoprintuvo schema PDF formatu.

Konstrukcija gavosi kompaktiška, patikima ir labai mažai šansų kur nors suklysti montuojant daugiau kaip 100 SMD detaliukių. Stiprintuvo derinimas susiveda tik į rimties srovės nustatymą daugiasūkiais potenciometrais VR2 ir VR3. Potenciometrai prieš pirmą kartą įjungiant iš anksto nustatomi maksimaliai 100 Omų varžai. Po to lėtai sukame (sukti tenka atsargiai ir nemažai sūkių, kol ant rezistorių R63 ir R96 atsiras apie 20-30mV įtampa. Derinimas gan jautrus, smarkiai kinta nedaug pasukus! Minėti rezistoriai keraminiai - vieliniai, prilituoti iš apatinės plokštės pusės.

Kadangi man yra "pavykę" sudeginti galinius tranzistorius neatsargiai jungiant testerio gnybtus prie minėtų rezistorių, šioje plokštėje numatyti specialūs pajungimo taškai testerio gnybtams JP4-JP8. Plokštėje matome įlituotas laido kilpeles.

Reguliuojant rimties srovę būtina kompiuteriniais jumperiukais užtrumpinti stiprintuvo įėjimus! (matome foto). To reikia tam kad kol nepajungtas garso reguliatorius, stiprintuvo įėjimai atviri ir jautrūs trikdžiams, net artinant ranką su testerio gnybtais indukuoti nuo rankų trikdžiai trukdys tiksliai išstatyti rimties srovę.

Stiprintuvas turi servo sistemą, automatiškai palaikančią išėjime nulį. Pastovioji dedamoji praktiškai neviršija 4mV. Jei yra daugiau, dažniausiai reiškia kad buvo panaudotas netinkamas fliusas aplink servo mikroschemą. Jos įėjime stovi lauko tranzistoriai todėl įėjimai yra aukštaomiai ir fliuso nežymi varža ant plokštės gali turėti įtakos. Dar gali būti kad labai skiriasi galinių tranzistorių parametrai, pageidautina parinkti pagal TH (Threshold) parametrą.

Stiprintuvas užmaitintas iš impulsinio savadarbio šaltinio, kas daug kam iš audiofilų gali nepatikti. Rezultate gavosi absoliučiai tylus stiprintuvas, jokio fono nesigirdi net prikišus ausį prie kolonėlės. Maitinimas surinktas pagal šią schemą. Schemos Cadsoft Eagle formatu principinė (sch) ir plokštė (brd).

Originaliame CREEK panaudoti dabar sunkiai gaunami tranzistoriai. ZVP3310A galima pakeisti ZVP2110. Taip pat labai svarbu apsaugos raktuose naudoti būtinai originalius, (ne kiniškus falsifikatus) tranzistorius (PSMN4R4) ar panašius Infineon (IPB031N08N), kitaip smarkiai padidės iškraipymai.


cir

Surinkta plokštė

pwr

Viršutinis sluoksnis, detalių išdėstymas.

korp

Apatinis sluoksnis, takeliai.