Korektorius vinilui su didelio stiprinimo lempa 6F12P

Šiame vinilo korektoriuje panaudotas didelio stiprinimo triodas - pentodas 6F12P. Lempa būna dviejų modifikacijų, vienoje jų, žiūrint pro stiklą, matyti, kad katodas iš viršaus pridengtas pailgu metaliniu loveliu, katodo nematyti. Ši modifikacija yra geresnė, nes joje žymiai silpnesnis mikrofoninis efektas. Pati schema ypatingų gudrybių neturi. Elementai R5, R6, C6, C7 yra korekciniai, jie turi būti didesnio tikslumo, bent 5% klasės. Lempos siūlai maitinami pastovia srove fonui sumažinti. Schemoje parodyta dalis maitinimo transformatoriaus, kaitinimo lygintuvas su Shottky diodais ir RC filtras. Rezistorių R15 reikia parinkti derinimo metu, kad kaitinimo įtampa būtų 6,3V. Kaitinimo grandinė niekur neįžeminta, o "prikabinta" prie daliklio R12 - R13 100V įtampos, tuo sumažiname pavojų, kad bus pramuštas triodo dalies kaitinimo siūlas į katodą. Kartais gali prireikti fono sumažinimui pajungti tarp žemės laido ir C12 pliusinio išvado 0,1mkF kondensatorių. Signalo kelyje tėra vienas skiriamasis kondensatorius C9. Jį reiktų parinkti iš kokybiškesnių, popierius alyvoje ar panašiai. Prototipas yra A. Manakovo schema su nedideliais pakeitimais.

schema

Galimas šio korektoriaus variantas su bateriniu lempų priešįtampiu. Tai leidžia atsisakyti dviejų elektrolitinių kondensatorių katodo grandinėse. Taip pat sumažėja kintamos srovės fonas, nes katodai sujungti tiesiogiai su žeme. Rezistorius R9 ir R8 reikia parinkti taip, kad pentodo srovė būtų 10-11mA o triodo 12-13mA. Kondensatorius C1 fluoroplastinis. Šio varianto trūkumas, kad po keleto metų teks pakeisti baterijas, joms išdžiūvus.

schema

Lempa 6F12P yra didelio stiprinimo įtaisas. Todėl reikia pastebėti, jog šiam korektoriui labai svarbu yra geras įėjimo grandinių ekranavimas. Taip pat labai svarbu kvalifikuotai sumontuoti. Kaip man rašė žmonės, jau gaminę šį korektorių, jis linkęs susižadinti aukštuose dažniuose. Tam išvengti reikia kuo labiau tolinti anodinių grandinių detales nuo tinklelio grandinių, laidai turi būti kuo trumpesni, reikia stengtis detales pajungti tik savais išvadais. Žodžiu, naudoti aukšto dažnio aparatūros montavimo taisykles.

Korektorius buvo išbandytas su žinoma Excel galvute ir parodė labai gerus rezultatus. Skaidrus, aiškus garsas.

6f12p
Lempa 6F12P
galva
Galvutė EXCEL