A/D/S trijų juostų monitoriai ADS L9e

Gamintojo pateikiami duomenys:

Maksimalus galingumas............ 125W

Dažnių juosta............................ 38-22000Hz +/- 3dB (daugeliu atvejų firmos būtent tuos +/- kukliai nutyli)

Jautrumas................................. 92dB/W/m (tai didelis jautrumas uždaro tipo akustikai)

Nominali varža...........................4Ω

Gabaritai....................................600x290x240mm

Svoris........................................18kG (didelis svoris netiesiogiai rodo korpuso kokybę)

ADS kartais rašoma A/D/S - Analog Digital Systems, JAV kompanija. Lietuvoje mažai žinoma, bet tai buvusi (o gaila kad buvusi) viena rimtesnių akustikos gamintojų.

Šios firmos inžinieriai patys konstruodavo garsiakalbius, turėjo didelę inžinierinę patirtį. Ne taip, kai net žinomos kolonėlių gamintojos naudodavo trečių firmų gaminius savo akustinėse sistemose. Ši JAV kompanija buvo pirmieji, nustatę būtinus ŽD draiveriams parametrus, geriausiai tinkančius darbui uždaroje dėžėje. Savo AS tokius jie ir naudodavo.

Šiose kolonėlėse (apie 1989m) ADS inžinieriai kupoliniuose draiveriuose pirmą kartą vietoje impregnuoto audinio panaudojo specialų plastiką. Tai leido tiksliau, be prieskambių atkurti aukštesniają spektro dalį.

crs

Aukštadažnis ir vidutinių dažnių draiveriai ypatingos konstrukcijos. Apvija patalpinta preciziškame, labai siaurame plyšyje, todėl magnetinis laukas plyšyje labai stiprus. Patys magnetai dideli ir sunkūs - aukštadažnio sveria 1,2kG o vidutinių dažnių draiverio 1,5kG. Todėl šių draiverių (o ir visos akustinės sistemos) jautrumas didelis (92dB/W/m).

Garsiakalbių jautrumai puikiai subalansuoti, krossoveris yra 3-čios eilės, 18dB, gan sudėtingas. 8" žemadažnis puikiai dirba tokiame sąlyginai nedideliame tūryje ir tiesiog stebina puikiu žemų dažnių atkūrimu, ko iš pirmo žvilgsnio iš šių kolonėlių sunku tikėtis. Įsigijęs šias kolonėles perklausiau visą savo fonoteką - praktiškai kiekviename CD išgirdau kažką naujo, ko seniau nebuvau pastebėjęs. Labai tikslus, detalus ir švarus atkūrimas.

Nedidelis reviu apie šias tikrai geras kolonėles.

s
A/D/S trijuosčiai monitoriai
s
18dB krosoveris
s
Lentelė su duomenimis
s
Aprašo ištrauka