MEDIACENTRAS RASPBERRY PI PAGRINDU :::2012:::

⌂⌂⌂

Niekam ne paslaptis, jog šiuolaikiniuose plokščiuose televizoriuose praktiškai nėra vietos nei kokybiškiems garsiakalbiams, nei akustiniam pakankamo tūrio apiforminimui. Todėl tokių TV garso kokybė nėra patenkinama. Gerokai trūksta žemųjų dažnių. Kokias nors žinias galima klausyti, tačiau norint pažiūrėti kokį koncertą, garso kokybė yra visai prasta. Gal ir yra plokščių televizorių be šios problemos, bet man tokio neteko matyti.

Problemą būtų galima išspręsti televizorių jungiant prie bendros namų sistemos, t.y. prie esamų stiprintuvo ir kolonėlių. Tačiau dažnai TV stovi kitame kambaryje. O jei stovi tame pačiame, tai turime tą nepatogumą, kad įjungus TV pulteliu, tenka keltis ir dar įjungti stiprintuvą.

Patogiausia būtų pastatyti prie TV dar vieną stiprintuvą, nebūtinai galingą ir brangų. Faktiškai TV žiūrėjimui pakanka 1W galios, o norint realiau perteikti kokį koncertą su jo subtilybėmis 10W tikrai turi pakakti. Dar reiktų, kad tas papildomas stiprintuvas įsijungtų pats, kai įjungiame televizorių pulteliu ir taip pat pats išsijungtų, TV išjungus.

Kadangi tam tikslui gaminame papildomą stiprintuvą, logiška būtų į tą patį korpusą sumontuoti ir keletą papildomų funkcijų, praplečiant TV galimybes ir tuo pačiu paverčiant viską nedideliu media centru. Taigi, į tą patį korpusą sumontuojame dvi centriuko dalis, analoginę ir skaitmeninę. Vietos ir sunaudojamos energijos ekonomijai skaitmeninę dalį galime  surinkti mikrokompiuteriuko Raspberry Pi pagrindu. Operacinė - Linux pagrindu, 4GB SD kortelėje. Tokia sistemėlė turi šias funkcijas, kurias prireikus dar galima praplėsti.

1. TV garsą girdime per išorinius garsiakalbius, žymiai aukštesne kokybe.
2. Galime naudoti tiek kabelinę, tiek internetinę TV (Live TV).
3. Galime žiūrėti įrašytus į vidinį HDD videoklipus, kino filmus, klausyti muziką.
4. Per namų tinklą galime jungtis prie kitų kompiuterių, papildyti ir keisti duomenis.
5. Galime naršyti internete, parsisiūsdinti įvairius papildinius (Add-Ons).
6. Viskas valdoma TV pulteliu per HDMI kabelį, bet yra galimybė pasijungti normalią klaviatūrą ar pelę.
corpus

Aparatas veikia Kodi pagrindu. Faktiškai aparatas surinktas iš standartinių gabalų, panašiai kaip Lego. Todėl schemų nepateikta, tik bendras vaizdas.