Daugelis žino gerai užsirekomendavusį italo Ciuffoli kartotuvą. Jis signalo nestiprina, tik jį pakartoja mažos varžos apkrovoje, t.y. garsiakalbyje. Todėl šiam laipsniui reikalingas pirminis stiprinimas, kitaip kolonėlėse turėsime tik apie 1V įtampos (maždaug tiek duoda CD grotuvas).
Paprastai su šiuo kartotuvu signalui stiprinti naudojamas lauko tranzistorius (IRF610 ir pan.), maitinamas paaukštinta įtampa. Tai reikalinga tam, kad būtų galima gauti išėjime gan didelę amplitudę (apie 10V) su nedideliais iškraipymais. Sprendimas neblogas, toks stiprintuvas veikia puikiai. Tačiau lempinio garso mėgėjams vis kažko trūksta. Todėl kaip variantas signalo stiprinimui gali būti lempinis laipsnis, su visomis jo teigiamybėmis (ir trūkumais, žinoma). Faktiškai išėjime turėsime tokį signalą, kokį atiduos lempa, t.y. lempinio aparato skambesį.
Stiprinimui panaudota lempa 6Ž43P (6Ж43П). Mėgstu šitą lempikę. Pirmiausia, dėl jos didžiulio resurso - tarnauja maždaug 10 kartų ilgiau už eilines panašias lempas. Jos tikroji paskirtis buvo dirbti radio relinėse TV linijose, jei kas pamenate, tarp Vilniaus ir Kauno ties Vieviu ir kitur stovėjo tokie bokštai su kepurėmis. Ten dažnai lempų keisti nepalaipiosi. Antra, triodo jungime yra tiesiška lempa. Konstrukcija labai atspari, rėminiai tinkleliai, valdantysis tinklelis auksuotas, kad nebūtų tinklelio srovių, nes pats tinklelis labai arti katodo. Didelis katodo plotas reiškia, kad lempos vidaus varža nedidelė. Triodo jungime 1,5 kOm. Tai reiškia, kad stiprinimo laipsnio išėjimo varža taip pat bus nedidelė ir netgi didokas po jos einančio mosfeto įėjimo talpumas neturės didelės įtakos. To niekaip nepasiektume su kokia ECC88, kurios srovė yra dvigubai mažesnė, t.y. ir išėjimo varža bus maždaug dvigubai didesnė.
Galima vietoje 6Ž43P panaudoti labai panašią 6Ž11P, kuri turi ne du atskirus anodus bet vieną. Skiriasi cokoliuotės!
Lempos apkrova ne rezistorius, kaip dažniausiai sutinkama panašiuose stiprinimo laipsniuose, bet srovės šaltinis. Srovė per jį yra apsprendžiama šviesos diodo užsidegimo įtampos ir rezistoriaus R2. Žalio šviesos diodo užsidegimo įtampa yra apie 1,9V. Atimame tranzistoriaus B-E atsidarymo įtampą, t.y. apie 0,7V ir gauname 1,2V. Tada per srovės šaltinį tekės srovė I=1,2/R2 t.y. 1,2/43=0.028A, kitaip sakant 28mA, optimali šiai lempai. Apkrova srovės šaltiniu reiškia, kad lempa (pagal kintamą srovę) apkrauta labai didele varža, mūsų atveju apie 170kOm, kas smarkiai didina laipsnio tiesiškumą, palyginus su paprasta rezistorine apkrova. Tokio laipsnio stiprinimo koeficientas yra apie 35, kiek didokas mūsų reikmėms, bet tai leidžia dirbti visai nedidelėje voltamperinės charakteristikos dalyje, ko pasėkoje turime mažą harmonikų lygį. Stiprintuvėlis labai tiesiškas.
Schema maitinama iš stabilizuoto šaltinio su elektroniniu mosfetiniu filtru. Toks šaltinis kompaktiškas ir gerai nufiltruoja tinklo trikdžius.
Finale, kartu su mosfetiniu kartotuvu stiprintuvo gale turime lempinio skambesio aparatą, bet be brangiai kainuojančių ir gremėzdiškų išėjimo transformatorių. Toks hibridas, mano manymu, yra optimalus variantas, išnaudojantis tiek lempų, tiek tranzistorių gerąsias savybes.
Šis stiprinimo laipsnis yra labai universalus, tinka gan galingai lempai po jos valdyti, nebūtinai Ciuffoliui. Jo nedidelė išėjimo varža, apie 1,5 kOm ir gali atiduoti iki 40V amplitudės išėjime be žymesnių iškraipymų. Prie jo galime pajungti galinį laipsnį su 6P36S ar kita galingesne lempa. Turėsime grynai lempinį gero skambesio aparatą. Orientacijai plokštės piešinukas.
Rezistorius R11 prilituotas tiesiai prie lempos kojelių. Kaitinimas nuvestas išoriniu, susuktu laidu tiesiai prie lempos kojelių.