Programuojama distancinio valdymo sistema stiprintuvui
Daugelis mūsų mėgsta konstruoti, ką nors savo rankomis pasigaminti, pavyzdžiui kokį garso stiprintuvą, kuris bus kitoks nei pirktinis, gal bus lempinis ar nestandartinio sprendimo tranzistorinis. Tokie DIY kūriniai paprastai džiugina jį surinkusį savo išskirtinumu, originalumu o dažnai ir geresniu nei pirktiniai skambesiu.
Tačiau, kaip taisyklė, tokie namudiniai aparatai neturi vieno dalyko, tinginio svajonės - distancinio valdymo. O juk yra labai smagu, patogiai sėdint fotelyje turėti galimybę ijungti-išjungti aparatūrą, perjunginėti sistemos įėjimus ir svarbiausia reguliuoti garso stiprumą. Pavyzdžiui suskambus telefonui pritildyti.
Funkcijos
Šio distancinio valdymo širdis yra programuojamas mikrokontroleris PIC16F628A. Joje įrašyta programa atlieka tokias funkcijas: įjungia-išjungia aparatūrą, leidžia pasirinkti 4 skirtingus įėjimo kanalus ir motorizuoto potenciometro pagalba keisti garsumą, didinti-mažinti. Stiprintuvo galinėje sienelėje galime įmontuoti papildomą maitinimo lizdą CD grotuvui, tada įsijungs abu. Signalai iš PIC'o eina per buferį ULN2003A (Darlingtono tranzistorių rinkinys) ir valdo įėjimų signalines reles. Relės mažasignalinės, auksuotais kontaktais. Taip pat PIC valdo specializuotą potenciometro varikliuko schemą BA6218. PIC hex failiukas guli čia.
Palaikomi protokolai
Įtaisas turi galimybę atpažinti ir prisirišti prie keleto populiarių pultelių protokolų. Palaiko protokolus RC5, Sony, Panasonic, Samsung ir NEC. Todėl galima pritaikyti jau turimą namuose pultelį, čia yra aprašymas kaip tai daroma.
Pavyzdžiui, pas mane stovi senas Philips CD grotuvas, kurio pultelis pamestas. Bet jis veikia nuo kažkokio nežinomo pultelio, tiesa veikia ne visos funkcijos. Bet pagrindinės veikia. Likusius pultelio mygtukus pavyko užprogramuoti stiprintuvo valdymui, taigi dabar ir CD, ir stiprintuvas veikia nuo vieno pultelio. Žodžiu, variantų gali būti visokių.

Plokštės PCB Eagle formatu.