IŠORINIS RIAA VINILO KOREKTORIUS ::: 2010 :::

⌂⌂⌂

Creek Audio gamino labai neblogą vinilo korektorių OBH-8SE. Čia aprašyta šiek tiek modifikuota OBH-8SE kopija. Pakeitimai buvo padaryti siekiant kuo labiau išvengti netoliese esančio TV bokšto trikdžių. Siekiant sumažinti magnetinių laukų įtaką, korpusas panaudotas plieninis, nuo CDROM įtaiso.

stipr

Korektorius yra maitinamas labai "audiofiliškai", iš dviejų UPS 2Ah talpos akumuliatorių 24V įtampa. Dėl tos priežasties priekyje įmontuotas nedidukas voltmetras maitinimo įtampai kontroliuoti. Bet iš tikro tų akumuliatorių talpos pakanka pragroti apie 100 vinilų, nes korektoriukas ima tik 18mA srovės. Žinoma, jį galima užmaitinti ir iš tinklo, pritaikius kokį nors geresnį išorinį maitinimo šaltinį.

Korektoriaus privalumas yra tas, kad jis dirba grynoje A klasėje, be grįžtamojo ryšio, korekcinės grandinėlės nėra grįžtamojo ryšio kilpoje. Taip pat turi didžiulę atsargą perkrovoms, kas svarbu jei turime vinilą su įbrėžimais - tas puikiai jaučiama palyginus šitą korektorių su korektoriais operacinukų pagrindu.

korp

Korektoriaus schema yra kritiška tranzistoriams. Būtina naudoti būtent tokius kaip parodyta ir nepakliūti, kaip man buvo atsitikę, ant kiniškų kopijų. Su netikrais tranzistoriais nepavyksta pasiekti nei darbo režimų, nei normalios dažnuminės charakteristikos. Ypač svarbus tranzistorius J113, juos reikia atrinkti kuo tikslesnę porą. Atrenkame taip - užtrumpinam S ir G ir užmaitinam 12V įtampa. Reikia rasti porą, kurios D (drain) srovė kai įtampa 12V ir Vgs=0 būtų lygi 2-2,5 mA. Vietoje sunkiai gaunamų J113 galima panaudoti rusiškus karinės gamybos 2П307, taip pat atrinktus pagal srovę.

Korektoriaus derinimui pagamintas reversinis RIAA filtras, kurio dažnuminė charakteristika yra atvirkščia korektoriaus charakteristikai. Sujungus filtrą ir korektorių, bendra charakteristika turi būti tolygi visame dažnių diapazone. Filtre būtina panaudoti ne mažesnio kaip 1% tikslumo detales. Korektoriaus plokštė Eagle formatu.

Korektorius pasižymi puikiu, natūraliu skambesiu, ne veltui tai populiarus ir žinomas gaminys. Naudojant ±1% tikslumo detales korekcijos grandinėse nukrypimai nuo idealios RIAA nesiekia 0.5dB. Nei fono, nei triukšmų praktiškai nėra, nesigirdi net prikišus ausį prie kolonėlės. Labai įdomus efektas klausantis, atrodo jog žymiai išsiplėtė vinilo dažnių juosta, lyginant su korektoriumi, kuriame panaudoti operaciniai stiprintuvai. Tačiau matavimai šito nerodo ir matavimų duomenys gan panašūs.