Toks daiktas retai kada reikalingas. Jį dažniausiai naudoja žmonės remontuojantys įvairią aparatūrą. Arba audiofilai, ieškantys savos aparatūros super gero skambesio ir kovojantys su parazitiniais triukšmais, kurių paprastai visada būna elektros tinkle. Toks daiktas apsaugo remontininką nuo srovės smūgio, jei netyčia prisiliesime prie kokio įžeminto daikto matavimų metu.
Tokį skiriamąjį transformatorių surinkti mane paskatino noras panaudoti daugybę metų stalčiuose besivoliojantys du 100W toroidiniai transformatoriai, skirti maitinti 12V halogeninėms lempoms. Juo labiau kad visos kitos detalės irgi mėtėsi stalčiuose nenaudojamos.
Schema nėra aukštosios technologijos, bet turi savo teigiamų savybių. Du toroidai sujungti priešpriešiais, 12V apvija su kito 12V apvija. Tos apvijos tarnauja ir kaip skiriamasis ekranas, nes yra įžemintos. Jos sujungtos su kompiuterinio 3 pinų lizdo įžeminimo jungtimi. Naujos statybos namuose toks įžeminimas yra visur. Tačiau senuose, sovietinės statybos namuose to nėra niekur. Bet kai stovi du transformatoriai, absoliučiai saugu yra tą vietą (PE) pajungti prie metalinio radiatoriaus, tikrai niekada nenupurtys kaimynų. Dar AC 12V yra išvesta į gnybtus jei kada prireiktų tokios įtampos.
Kaip ir kiekvienas energiją transformuojantis įtaisas, jis turi savo nuostolius, NVK žinoma nėra 100%. Matavimai parodė štai ką. Rozetėje, įėjime įtampa 233V. Išėjime be apkrovos įtampa 228V. Išėjime apkrautame 100W elektros lempute 215V.