10HZ-150MHZ DAŽNIO MATUOKLIS /2015/

⌂⌂⌂

counter

Bekonstruojant prireikė paprasto, lengvai pagaminamo dažnio matuoklio. Internete pilna tokių PIC pagrindu. Visa bėda tame, kad jie visi veikia maždaug iki 60MHz. Man tuo tarpu prireikė matuoti 100 MHz eilės dažnius. Paprastai tokia problema sprendžiama statant papildomą dažnio daliklį, bet čia jau gaunasi schema sudėtingesnė ir PIC programinis kodas sudėtingas dėl kablelio kilnojimo. Už pagrindą buvo paimtas šis projektas http://www.electronics-lab.com/project/100mhz-frequency-counter-with-pic16f628a-2/ , tik pakeistas montažas į SMD elementus ir truputį pataisytas kodas. Kode vienoje vietoje tenka įvesti užlaikymą, kitaip su kai kuriais programatoriais išmetama klaida ir PIC sugadinamas, daugiau nebesiprogramuoja.

mw

PIC 16F628A turi vidinį prescalerį kuris gali būti nustatomas programiškai nuo 1 iki 256. Teoriškai tai leistų matuoti signalus iki 256MHz. Tačiau čia yra specifinių PIC16F628A reikalavimų, įėjime RA4 impulso plotis turi būti min. 10ns, kas atitinka 100Mhz dažnį. Faktiškai yra taip, kad padavus stačiakampius impulsus galime gerokai viršyti tuos 100MHz, tai jau priklauso nuo konkretaus PIC egzemplioriaus. Stačiakampių impulsų formavimui panaudotas aukštadažnis komparatorius TLV3501. Su juo PIC16F628A stabiliai skaičiuoja iki 160MHz.

mw

Tranzistorius VT1 tai schemos ir LCD indikatoriaus apsauga nuo neteisingo poliaringumo įtampos pajungimo.

Dažnio matuoklio tikslumui didelės reikšmės turi laikrodinis kvarcinis rezonatorius X1 ir kondensatoriai C4 ir C5. Kvarco dažnį 32768Hz (laikrodinis kvarciukas) galime tiksliai nustatyti keisdami kondensatorius C4, C5 33-62pF ribose. Pirmą kartą įjungtas matuoklis parodė gan tikslų 4MHz kvarco dažnį be jokio parinkinėjimo.

Dažnio matuoklio schema Eagle formatu

Dažnio matuoklio plokštė Eagle formatu

hex failas PIC programavimui

Duotas hex failiukas užprogramuotas Pickit 3 programatoriumi, su kitokiais to padaryti nepavyko.