JU

TECSUN PL-660 IR LAUKO ANTENA LW IR SW DIAPAZONUOSE (2022)

TECSUN PL-660 nėra naujas modelis, bet tai yra vienas geresnių, turintis daug funkcijų kurios yra tik profesionaliuose aparatuose. Pasižymi dideliu jautrumu. Veikia daugybėje diapazonų, taip pat priima pagrindines moduliacijos rūšis. Galima pajungti išorinę anteną, tačiau tik trumpųjų bangų diapazonams. Vidurinėse ir ilgosiose bangose veikia tik su vidine magnetine antena. Tačiau yra vienas minusas - gyvenantiems gelžbetoniniuose pastatuose priėmimas imtuvuose su magnetine antena yra komplikuotas dėl signalo ekranavimo gelžbetonio dėžutėje ir vidinių trikdžių pastato viduje.

t

Net toks sąlyginai pažangus portatyvinis imtuvas kaip Tecsun PL-660 gelžbetoninio pastato viduje LW ir MW diapazone veikia blogai. Girdimi visokie įmanomi vietiniai impulsiniai triukšmai o pats stoties signalas silpnas. Imtuvo darbą būtų galima pagerinti panaudojus išorinę anteną, bet šis imtuvas, kaip ir daugumas panašių, net neturi išorinės antenos lizdo LW - MW diapazonams. Išorinę galima pajungti tik trumpoms (SW) bangoms.

Dar vienas niuansas yra tai, kad daugiabučiuose nėra galimybės ištempti gerą išorinę anteną. Aš asmeniškai priėmimui naudoju mažiukę aktyvinę anteną Mini-Whip, iškeltą balkone.

Tačiau kyla problema kaip tą anteną prijungti prie imtuvo. Galima būtų imtuvą perdaryti, įstatyti papildomą lizdą ir tt. Toliau bus aprašyta, kaip pajungti anteną į esamą antenos lizdą kad būtų galima naudotis išorine antena ne tik SW bet ir LW bei MW diapazonuose.

m

Nesinorėjo per daug modifikuoti imtuvo, todėl nutariau pasinaudoti jame jau esančiu perjungėju "Antenna Gain". Teko pasinaudoti jau esama jo padėtimi "Local" kuri praktiškai yra nenaudojama, nes labai silpnina signalą.

Panaudotas principas yra paprastas, reikia kažkokiu būdu iš lauko antenos perduoti signalą į magnetinę anteną. Panaudotas induktyvinis ryšys perdavimui iš lauko antenos į vidinę magnetinę. Čia matome nedidelį demonstracinį video. Matome kaip Varšuvos radijas namo viduje 225 kHz dažniu visiškai negirdimas, vieni triukšmai, bet susiejus antenas per magnetinį lauką atsiranda stiprus signalas.

Dabar visa tai reikia perkelti į imtuvo vidų. Atidarius imtuvą matome kad viduje, šalia magnetinės antenos kaip tik yra vietos papildomam ryšio induktyvumui, kurį susukame ant nedidelio feromagnetinės medžiagos strypelio. Praktiškai užtenka 4-5 vijų, ką matome paveikslėlyje.

Modifikacija nėra sudėtinga. Reikia užtrumpinti SMD rezistoriuką R3 (1k) ir išlituoti rezistoriuką R5 (100 Om). Vietoje R5 prijungiame papildomo induktyvumo galus. Dabar, perjungus "Antenna Gain" į žemutinę padėtį "Local" pradės LW ir MW diapazonuose veikti lauko antena.

1

Papildomas induktyvumas.

1

PCB su detalių numeracija.

1

Papildomas induktyvumas ir išlituota R5.

m