Išorinis korektorius - Creek OBH-8SE klonas

Creek Audio gamino taip pat labai neblogą vinilo korektorių OBH-8SE. Kadangi aukščiau aprašytas stiprintuvas neturi vidinio RIAA korektoriaus, jam į komplektą buvo pagaminta šiek tiek modifikuota OBH-8SE kopija. Pakeitimai buvo padaryti siekiant kuo labiau išvengti netoliese esančio TV bokšto trikdžių. Siekiant sumažinti magnetinių laukų įtaką, korpusas panaudotas plieninis, nuo CDROM įtaiso.

Korektorius yra maitinamas labai "audiofiliškai", iš dviejų UPS 2Ah talpos akumuliatorių 24V įtampa. Dėl tos priežasties priekyje įmontuotas nedidukas voltmetras maitinimo įtampai kontroliuoti. Bet iš tikro tų akumuliatorių talpos pakanka pragroti apie 100 vinilų, nes korektoriukas ima tik 18mA srovės. Žinoma, jį galima užmaitinti ir iš tinklo, pritaikius kokį nors geresnį išorinį maitinimo šaltinį.

Korektoriaus privalumas yra tas, kad jis dirba grynoje A klasėje, be grįžtamojo ryšio, korekcinės grandinėlės nėra grįžtamojo ryšio kilpoje. Taip pat turi didžiulę atsargą perkrovoms, kas svarbu jei turime vinilą su įbrėžimais - tas puikiai jaučiama palyginus šitą korektorių su korektoriais operacinukų pagrindu.

Korektoriaus schema yra kritiška tranzistoriams. Būtina naudoti būtent tokius kaip parodyta ir nepakliūti, kaip man buvo atsitikę, ant kiniškų kopijų. Su netikrais tranzistoriais nepavyksta pasiekti nei darbo režimų, nei normalios dažnuminės charakteristikos. Ypač svarbus tranzistorius J113, juos reikia atrinkti kuo tikslesnę porą. Atrenkame taip - užtrumpinam S ir G ir užmaitinam 12V įtampa. Reikia rasti porą, kurios D (drain) srovė kai įtampa 12V ir Vgs=0 būtų lygi 2-2,5 mA. Vietoje sunkiai gaunamų J113 galima panaudoti rusiškus karinės gamybos 2П307, taip pat atrinktus pagal srovę.

Korektoriaus derinimui pagamintas reversinis RIAA filtras, kurio dažnuminė charakteristika yra atvirkščia korektoriaus charakteristikai. Sujungus filtrą ir korektorių, bendra charakteristika turi būti tolygi visame dažnių diapazone. Filtre būtina panaudoti ne mažesnio kaip 1% tikslumo detales.

k

Korektorius pasižymi puikiu, natūraliu skambesiu, ne veltui tai populiarus ir žinomas gaminys. Naudojant ±1% tikslumo detales korekcijos grandinėse nukrypimai nuo idealios RIAA nesiekia 0.5dB. Nei fono, nei triukšmų praktiškai nėra, nesigirdi net prikišus ausį prie kolonėlės. Labai įdomus efektas klausantis, atrodo jog žymiai išsiplėtė vinilo dažnių juosta, lyginant su korektoriumi, kuriame panaudoti operaciniai stiprintuvai. Tačiau matavimai šito nerodo ir matavimų duomenys gan panašūs.

Jei kas norės pakartoti šią konstrukciją, pcb Eagle 6.1.0 formatu.

Klausoma buvo štai šiuo Garrard Quartz DDQ650 aparatu, naudojama Excel galvutė ES-70EX.

gr

..............................................................................................................

Šis korektorius, kaip jau rašyta, yra kaprizingas tranzistorių parametrams. Todėl schema buvo kiek modifikuota ir tuos kaprizus nuėmė kaip ranka. Schema pasileidžia ir veikia iš karto, be jokių reguliavimų. Tereikia tranziukus parinkti pagal stiprinimo koeficientą kiekvienam kanalui, ką kiekvienas normalesnis testeris šiais laikais matuoja. Šiame variante pirmajame laipsnyje be problemų veikia J113 ir BF245B (skiriasi cokoliuotės) j-fetai.

Pagrindinis dalykas naujoje konstrukcijoje - panaudotas išorinis maitinimo blokelis. Schema paprasta, transformatoriukas, greitaeigių diodų tiltelis, elektrolitiniai kondensatoriai ir mikroscheminis stabilizatorius.

Pačiame korektoriuje detaliukės panaudotos geresnės, elektrolitiniai kondensatoriai Rifa ir Rubycon, korekcinių grandinėlių talpumai plėveliniai 1% tikslumo, lizdai Neutrik.

Finale - puikus, švarus garsas be jokio fono ar trikdžių. Manau, kad bandant įgrūsti į tokį korpusiuką klasikinį maitinimo šaltinį su transformatoriumi tinklo fono neišvengtume niekaip.

sw

Keletas pastabų, surenkant korpusiuką. Kadangi jis pagamintas iš anoduoto aliuminio, juodinti varžteliai taip pat padengti nelaidžiu sluoksniu, tai surinkus nebus galvaninio kontakto tarp korpuso dalių. Esamus sriegius reikia pereiti sriegikliu, kad būtų nuimtas oksido sluoksnelis. Juodintų varžtukų sriegius taip pat pablizginti švitriniu popieriumi. PCB žemės laidas eina aplink visą plokštę pakraščiu. Taip padaryta tam, kad jis įeitų į korpusiuko griovelius, į kuriuos kišama plokštė. Tuos griovelius reikia taip pat nuvalyti nuo juodo oksido sluoksnio, kad plokštės GND gerai kontaktuotų su korpusu.

stipr
Korektoriaus schema
stipr
Korektoriaus plokštė
stipr
Montažas
stipr
Reversinis filtras
stipr
Montažo vaizdas
stipr
Bendras vaizdas